Круглий стіл “Проблеми соціального захисту внутрішньо переміщених осіб в Україні”

16.03.2023 р. кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи виступила модераторами проведення круглого столу з теми: “Проблеми соціального захисту внутрішньо переміщених осіб в Україні”.

Концепція круглого столу полягала в обговоренні проблемних питань та пошуку можливостей об’єднати зусилля та ресурси усіх надавачів послуг задля підтримки ВПО.

Відкриття круглого столу розпочалося з вітального слова доктора педагогічних наук, професора, проректора з наукової роботи К-ПНУ імені Івана Огієнка – Світлани МИРОНОВОЇ, кандидата психологічних наук, доцента, декана факультету спеціальної освіти, психології і соціальної роботи – Віталія СПІВАКА, доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи – Тетяни ОПАЛЮК.

У роботі круглого столу взяли участь: радник голови Кам’янець-Подільської районної ради, голова ГО “Національна асоціація соціальних працівників” – Яна МЕЛЬНИЧУК; заступник директора, начальник відділу соціальної роботи Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – Наталія ГОМІЛКО, юрисконсульт ЦСССДМ – Яна АРНАУТОВА, психолог ЦСССДМ – Тетяна ЗАЇКА, фахівець соціальної роботи ЦСССДМ – Вікторія ГЕРАСИМОВА; заступник директора Департаменту соціального захисту по роботі з ВПО – Вікторія РЕШОТКА; голова КП міської організації Товариства Червоного Хреста України – Ігор ЗЕМСКОВ, заступник голови ТЧХУ – Юлія ПОБЕРЕЖНА, фахівець з розвитку організації та волонтерства ТЧХУ – Наталя ПАСАТЮК; заступник начальника відділу кар’єрного консультування Кам’янець-Подільської філії Хмельницького ОЦЗ – Віктор ВІННІЧУК; Голова ГО “Український тил” Олена ГЕРАСИМЕНКО; Голова ГО “Кам’янець-Подільський “Ратуша” Світлана АНТОНЕЦЬКА; Керівник відділу фандрайзингу КПНУ, кандидат економічних наук Вероніка БУТОРІНА; психолог, арт-терапевт, ведуча груп для ВПО по роботі з дітьми та дорослими, організатор ГО «Зоряний дім StarHouse» Світлана ОНИЩУК; фахівці соціальної сфери м. Дунаївці,м. Кам’янець-Подільського та м.Хотина; здобувачі першого та другого рівня вищої освіти спеціальності 232 Соціальне забезпечення.

Учасники круглого столу обговорили проблемні питання, з якими стикаються ВПО та алгоритм подальших дій, спрямованих на розвиток взаємодії влади і громадськості щодо захисту прав ВПО.

Зокрема, з особливостями соціально-психологічної підтримки ВПО (на прикладі програми «Діти та війна: навчання техніки зцілення») ознайомила присутніх кандидат педагогічних наук, доцент, тренер проєкту «Поруч» – Наталя ГЕВЧУК.

На завершення круглого столу кандидат психологічних наук, доцент – Наталія ДІДИК провела для учасників круглого столу майстер-клас з теми: “Молитовний візерунок України”.

Висловлюємо подяку колегам, здобувачам вищої освіти за те, що знайшли вільний час для спільної взаємодії! Сподіваємось і на подальшу плідну співпрацю!

Р.S. “Справжня любов народжується тільки в серці, що пережило турботу про долю іншої людини” – Ліна КОСТЕНКО.

Ми там, де ми потрібні…