Гевчук Наталія Сергіївна
Посада: завідувач кафедри соціальної роботи, доцент
Науковий ступінь: кандидат педагогічних наук
Освіта: Кам’янець-Подільський державний університет, 2007 р., спеціальність «Соціальна педагогіка», кваліфікація «Соціальний педагог. Практичний психолог у закладах освіти».
Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, 2008 р., спеціальність «Соціальна педагогіка», кваліфікація «Магістр соціальної педагогіки, викладач соціально-педагогічних дисциплін, практичний психолог».
Захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук.
Спеціальність: 13.00.05 – соціальна педагогіка.
Тема: Виховання дітей трудових мігрантів в умовах соціально-освітнього середовища.
Навчальний заклад (наукова установа), у якій відбувся захист дисертації: Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова (2012 р., м. Київ)
Сфера наукових інтересів: соціальне проєктування в Україні, технології соціальної роботи та соціального забезпечення, соціальне лідерство, тренінгова робота.
Практична діяльність:
- психолог-ведуча груп підтримки для дітей, батьків та/або освітян у міжнародному проєкті «Надання психосоціальної підтримки та забезпечення правосуддя як складової частини кращого догляду для вразливих дітей», що реалізується за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, що реалізується громадською організацією «Всеукраїнський громадський центр «ВОЛОНТЕР» (лютий 2023 р. – червень 2025 р.)
- психолог-фасилітатор груп підтримки для дітей за базовою програмою «Діти і війна: навчання технік зцілення» у Міжнародному проєкті з надання психосоціальної допомоги уразливим дітям – «Навчання технік зцілення», що реалізується громадською організацією «Всеукраїнський громадський центр «ВОЛОНТЕР» за підтримки «Heal Traumas International, Inc.» (червень-серпень 2023 р.)
Відомості про підвищення кваліфікації:
- Прийняла участь у програмах академічної мобільності закордонного наукового стажування та підвищення професійної кваліфікації:
– Міжнародний соціальний проєкт «Prevent, protect and provide for children in Ukraine» (в межах підписаного договору про співпрацю між кафедрою соціальної роботи та ASproAS – National Association of Social Workers (hereafter called ASproAS) від 11.01.2024 р. – 30.09.2024 р.)
- Літня школа в рамках проєкту Еразмус+ модуль Жана Моне «Миротворча освіта заради консолідованої та людиноцентричної Європи», що фінансується Європейським Союзом (ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH-UA-IBA-101094420) на кафедрі управління Київського столичного університету імені Бориса Грінченка (13-18 травня 2024 р.)
– Міжнародний проєкт «Capitalizing on social innovation for the benefit of Ukrainian social services and structures to support the war-affected population», проєкт координується благодійною організацією Diakonie (Німеччина) у співпраці з FONT (Лабораторією самовідданості) та Соціальними Працівниками в Україні. Проект реалізується за підтримки Фундації Баден-Вюртемберга (березень 2023 р. – грудень 2023 року).
- з 4-10 червня 2023 р. пройшла підвищення квалфікації у м. Ковасна та Брашов (Румінія) за програмою «Innovating home care services – a practical approach» в рамках навчального проєкту «Innovation in social services in Ukraine».
- пройшла навчання-підвищення кваліфікації у формі участі у програмі «Підтримка українських соціальних працівників, які переживають триваючу війну росії проти України» (липень – серпень 2022) – 18 год.
– участь у стажуванні: «Innovative approaches to ensuring the quality of education, scientific research and technological processes» (15-19 лютого, 2021 р., Katowice. Poland). Тривалість: 45 академічних годин. Результати відображено у закордонній монографії «Innovative approaches to ensuring the quality of education, scientific research and technological processes» у статті: Social and psychological support of families raising children with special educational needs.
– участь в програмі академічної мобільності закордонного наукового он-лайн стажування та підвищення професійної кваліфікації на базі Університету імені Масарика в м. Брно, Чеська республіка за темою: “Iнтернаціоналізація та інклюзія”, що реалізується в межах проєкту «Зміни педагогічних факультетів у 21 столітті» за фінансової підтримки Чеської агентури з розвитку (06.04.2021 р. – 29.04.2021 р.) – 28 годин.
– у програмі академічної мобільності, яка передбачала наукове стажування з 01.04.2019 р. по 05.04.2019 р. на кафедрі соціальної педагогіки факультету педагогічних досліджень Університету ім. Адама Міцкевича в Познані (Республіка Польща), (наказ №12/19 від 27.03.2019 р.). Тема стажування – «Community-Engaged Pedagogy and animation of local communities» («Соціальна педагогіка та сучасний розвиток суспільства»);
- Прийняла участь у навчальних програмах та освітніх проєктах:
- Навчання-підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників у формі участі у Тренінговій програмі Ізраїльської Коаліції по роботі із Травмою (ITC) Центру стресостійкості Хмельницької області «Основи самодопомоги та кризової допомоги в сфері освіти» (основні правила надання першої емоційної підтримки)» (4-5 березня 2024 р. Сертифікат № FN 515991).
- Навчання теоретико-методологічного використання терапевтичної методики Хібукі-терапія у роботі з дитячою травмою. 20 год (сертифікат № 08-2-230122 від 23.08.2023 р.)
- З 5-7 жовтня 2023 р. взяла участь у тренінгу «Побудова позитивної життєвої перспективи: розвиток життєвих навичок у підлітків у часи невизначеності» у межах компоненту «ПОРУЧ» проєкту «Надання психосоціальної підтримки та забезпечення правосуддя як складової частини кращого догляду для вразливих дітей», що реалізується ГО «Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. (Сертифікат № 5/0510п) – 24 год
- З 11-13 жовтня 2023 р. взяла участь у тренінгу «Батьківство без стресу»: розвиток виховного потенціалу батьків та осіб, які їх замінюють у часи невизначеності» у межах компоненту «ПОРУЧ» проєкту «Надання психосоціальної підтримки та забезпечення правосуддя як складової частини кращого догляду для вразливих дітей», що реалізується ГО «Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. (Сертифікат № 08/1910п) – 24 год
– У вересні-листопаді 2023 року пройшла підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників «Акредитація освітніх програм: механізми забезпечення якості вищої освіти в К-ПНУ» – 30 год
– навчання за програмою «Діти і війна. Навчання технікам зцілення» розроблена в рамках Інституту психіатрії (Лондон, Англія), Центру кризової психології (Берген, Норвегія), перекладена та адаптована Інститутом когнітивно – поведінкової терапії. Благодійний фонд «Надія по всьому світові». Міжнародний благодійний проект «Рука допомоги Україні». (Львів, Україна) (вересень-грудень 2022 р.)
– навчання команди тренерів з впровадження інклюзивного навчання та створення безпечного освітнього середовища, ініційованого Міністерством освіти і науки України спільно з Українським благодійним фондом «Коло сім’ї» та за підтримки міжнародного проекту «Americares», в рамках Національної програми з охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, ініційованої Першою леді України Оленою Зеленською (Державна установа «УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ РОЗВИТКУ ОСВІТИ» від 26.09.2022 № 227). Впровадження навчальних курсів: «Резилієнтні вчителі», «Резилієнтні класи», «Психологічне консультування техніками КПТ в моделі резилієнтності». (жовтень-грудень 2022 р.)
Свідоцтво з іноземної мови:
Склала кваліфікаційний іспит з англійської мови та отримала сертифікат рівня В2 (свідоцтво №63/18 від 17.08.2018 р.). (Перші Київські державні курси іноземних мов, ліцензія Департаменту освіти і науки, молоді та спорту, наказ №119 від 18.02.2016).
Автор понад 70 публікацій
Публікації в електронних журналах та платформах електронної літератури | |||||
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |