Кам'янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка

Від мрії – до дії. Слободянюк Тетяна, начальник відділу соціального захисту населення Лопушненської сільської ради (Кременецький район, Тернопільська область)

Від мрії – до дії. Слободянюк Тетяна, начальник відділу соціального захисту населення Лопушненської сільської ради (Кременецький район, Тернопільська область)

Кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка продовжує рубрику «ВІД МРІЇ ДО ДІЇ».
Знайомтесь з професійними історіями наших випускників.
Сьогодні гість рубрики– випускниця факультету корекційної та соціальної педагогіки і психології 2019 року (спеціальність «Соціальна допомога»), начальник відділу соціального захисту населення Лопушненської сільської ради (Кременецький район, Тернопільська область) Слободянюк Тетяна Вікторівна.
Тетяна Слободянюк: «Тільки тоді, коли ваші мрії будуть сильніше ваших страхів, вони почнуть збуватися».
Що спонукало Вас обрати спеціальність «Соціальна допомога» і стати студенткою факультету корекційної та соціальної педагогіки і психології Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка?
У шкільні роки у мене викликали повагу професії, пов’язані із вирішенням та попередженням актуальних суспільних проблем. Вступаючи до університету я обрала спеціальність «Соціальна допомога», оскільки мені було цікаво опанувати соціальну сферу, адже вона являється водночас складною, захоплюючою, багатогранною, створена для справжніх вольових особистостей із сильним характером та багатим внутрішнім світом.
Розкажіть, будь ласка, про свої студентські роки. Чим запам’яталися? Кого із викладачів згадуєте?
Студентські роки асоціюються з такими словами: «лекції», «семінари», «заліки», «іспити», «гуртожиток», «веселощі», «молодість», «легкість». Лише в студентські роки людина починає проживати вже цілком доросле життя. Це період є найбільш важливим для накопичення знань, підвищення ерудиції, це пора нових знайомств і знаходження міцної дружби на довгі роки. Це святкування днів народжень, днів студента, участь у різноманітних конкурсах та олімпіадах.
Хочу подякувати викладацькому складу кафедри за отриману мною теоретичну підготовку. Зокрема хочу відзначити Опалюк Тетяну Леонідівну (куратор групи), Данилюк Олену Іванівну, Сербалюка Юрія Володимировича, Гевчук Наталію Сергіївну, Мельник Людмилу Пилипівну, Мельник Жанну Василівну, Дідик Наталію Михайлівну. Всі викладачі кафедри дуже досвідчені, одним словом – майстри своєї справи! Вони максимально передавали свої знання та досвід нам, студентам. Коли у мене виникали труднощі, викладачі кафедри ніколи не відмовляли мені у підтримці та намагалися зарадити всім, чим можливо. Зважаючи на те, що після завершення навчання пройшло чотири роки і вже у статусі випускниці 2019 року та начальника відділу із викладачами підтримуємо зв’язок, обмінюємося набутим досвідом у соціальній сфері. На сьогоднішній день я стейкхолдер кафедри, неодноразово є запрошеним гостем на засіданнях кафедри та гостьових лекціях.
Які компетентності Ви здобули під час навчання в університеті? Зважаючи на Ваш практичний досвід, як Ви вважаєте, які предметипотребують більш детального вивчення?
Під час навчання в університеті я здобула, перш за все, фахові компетентності для професійної діяльності. Дуже важлива в період навчання практична складова, що допомагає закріпити та вдосконалювати грунтовні теоретичні знання. За роки навчання моя практика проходила у Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, де я стала волонтером, у Департаменті соціального захисту населення, що і стало поштовхом до вибору майбутнього місця роботи. Кожна із дисциплін потребує детального вивчення, має необхідність закріпити теоретичні знання практичним досвідом.
Ви працюєте начальником відділу соціального захисту населення, що Вам подобається у роботі?
Після закінчення навчання я повернулась у свою Лопушненську територіальну громаду та зайняла посаду фахівця із соціальної роботи, пропрацювавши два роки, у лютому 2021 року стала в.о. директором Центру надання соціальних послуг, проте вже у березні 2021 року подала документи на конкурсну посаду начальника відділу соціального захисту населення Лопушненської сільської ради, відповідно до результатів конкурсу, була прийняття на вищезазначену посаду. І вже два роки очолюю відділ, який є окремою юридичною одиницею.
Найбільше задоволення приносить результат праці, що мотивує на подальшу роботу та розвиток.
Дайте поради студентам університету та абітурієнтам: як правильно планувати свій час, ставити мету, визначати пріоритети?
Головне для абітурієнтів обрати професію серцем, яка приносить не тільки фінансове забезпечення, але й моральне задоволення. Обрати професію, яка дійсно подобається, і лише тоді можливо стати висококваліфікованим спеціалістом у своїй галузі.
Для студентів, звичайно, потрібно збалансовувати та планувати час для навчання та відпочинку. Взявши за мету розвиток своєї блискучої майбутньої кар’єри, прагнення до підвищення професійного рівня, бажання розширити власний кругозір допоможе правильно і мудро визначати пріоритети.
Які Ваші побажання alma-mater?
Бажаю мирного неба, наснаги, оптимізму та успіху у фаховій підготовці майбутніх професіоналів своєї справи!
 
Коментарі закрито.